A Világbank elismerő szavai Magyarországról
A Világbank november 18-án publikált jelentéséből egyebek mellett kiderül, hogy Magyarország a világ „legdinamikusabb reformerei” közé tartozik.
A Világbank november 18-án publikált jelentéséből egyebek mellett kiderül, hogy Magyarország a világ „legdinamikusabb reformerei” közé tartozik.
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) az idén 1,1 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal, 2012-ben pedig 3,1 százalékkal bővülhet a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) csütörtökön megjelent előrejelzése szerint.
Az MTI felmérésébe bevont nagy londoni befektetési és elemző házak mindegyike gyorsuló növekedést valószínűsített. A londoni felzárkózó piaci elemzők a hosszabb távú növekedési kilátásokat illetően kevésbé derűlátók.
Az elmúlt hét a gazdaságban már elsősorban a 2011-es költségvetés előkészítése körüli vitáktól volt hangos, de már nagy zajjal folyt a kgfb-kampány is, kiderült, hogy a multik hogyan vághatnak vissza a kormánynak, továbbá miért olyan drágák a magyar bankok, ráadásul teljesen váratlanul csökkent a munkanélküliségi ráta és jönnek a kínai nagybefektetések is.
A magyar kormány "alacsony minőségű, ad hoc (lépésekre) alapuló" kiigazítás mellett döntött - értékelt a Goldman Sachs londoni befektetési és elemző részlege.
Már a kiskereskedelem is bekerült az öt legkockázatosabb iparág közé – áll a Dun & Bradstreet (D&B) nemzetközi cégminősítő társaság legfrissebb elemzésében annak ellenére, hogy a cégek száma növekszik a szektorban. Más ágazatokban is folyamatosan nő a vállalkozások száma, a vállalati szféra stabilitása azonban még nem javul, ugyanis kevés társaság tudja elérni a stabilitáshoz szükséges árbevétel szintet.
Az idei és a jövő évi magyar államháztartási hiánycélok hitelessé váltak a kormány által e héten bejelentett adóintézkedésekkel, ám a tervezett lépések keresleti és növekedési kockázatokat is hordoznak, és ebből később államháztartási bevételi kockázatok eredhetnek - vélekedtek pénteki kommentárjaikban londoni felzárkózó piaci elemzők.
Széttartó folyamat mutatkozik Magyarország, Csehország és Lengyelország feldolgozóipari teljesítményében, a magyar gyáripar kárára – vélekedtek londoni feltörekvő piaci elemzők a három közép-európai EU-tagállam új feldolgozóipari beszerzőmenedzser-indexeinek (PMI) pénteki közzététele után.
A nemzetközi befektetők által előszeretettel olvasott Forex Blogon a hétvégén Adam Kritzer vezető szerkesztő osztotta meg gondolatait a magyar gazdaságról.
A helyzet komoly. Orbán Viktor szerint Magyarország gazdasági szabadságharcot vív a Nemzetközi Valutaalappal az önálló gazdaságpolitikáért A helyzet komoly – hallani ugyanezt az MSZP-től és a baloldali véleményformálóktól. Szerintük a kormány száz nap alatt romba döntötte a gazdaságot, bármikor beüthet a krach. De van-e ok szabadságharcról, avagy csőd közeli helyzetről beszélni?